İleri İtaat Eğitimi

İleri itaat eğitimi, temel itaat eğitimini tamamlamış olan köpekler için daha ileri seviyede becerilerin öğretildiği bir eğitim sürecidir. Köpeklerin daha karmaşık komutları anlamalarını ve tasmasız uygulaması hedeflenir. Bu sebeple ileri itaat eğitimi için daha fazla odak, konsantrasyon ve sahibine karşı daha fazla bağlılık gerektirir.

Çeşitli Komutlar ve Durumlar:

  • İleri itaat eğitimi, köpeğin yaşadığı hayat şartlarına göre ihtiyacı olan komutları öğretir ve bu komutları farklı durumlar ve çevrelerde uygulaması hedeflenir.

Serbest İtaat:

  • İleri itaat eğitimi, köpeğin belirli bir komut beklenmeden istenilen davranışı serbestçe gerçekleştirmesini içerir. Bu sayede, köpeğin sahibiyle daha güçlü bir bağ kurmasına ve birlikte daha karmaşık görevleri başarmasına olanak tanır.

İleri Seviye Kontrol:

  • Köpeğin, istenmeyen davranışlara karşı daha etkili bir şekilde kontrol edilmesi ve engellenmesi üzerine odaklanır. Ek olarak, köpeğin sahibinin direktiflerine daha hızlı ve hassas bir şekilde tepki vermesini içerir.

Karmaşık Hareketler ve Trikler:

  • İleri itaat eğitimi alan köpek sahiplerine, komutlar ve kontrol dışında, şov hareketlerinin nasıl öğretileceği öğretilir. Köpekleri döndürmek, bir nesneyi alıp getirmek, slalom yapmak gibi beceriler örnek olarak gösterilebilir

İlerlemiş Zorluk Seviyeleri:

  • Eğitim seansları sırasında profesyonel eğitmen tarafından, köpeğin yeteneklerine uygun olarak zorluk seviyeleri belirlenir ve geliştirilir. Bu sayede köpeği ile daha fazla çalışmak isteyen köpek sahiplerine, köpeklerinin yapabilecekleri gösterilir ve hedef belirlenir.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *